Zamieniamy Wasze marzenia w najpiękniejsze wspomnienia
Tworzymy historię Waszej niepowtarzalnej miłości
Jesteście gotowi spełnić ślubne marzenia?
Zamieniamy Wasze marzenia w najpiękniejsze wspomnienia
Tworzymy historię Waszej niepowtarzalnej miłości
Jesteście gotowi spełnić ślubne marzenia?

Idealne zaręczyny

organizacja wesela śląskie
Fot. Ela Barteczko. Zaręczyny w parku.

W tak podniosłej chwili wszystko wydaje się być idealne. Chwila zapada na długo w pamięci, więc warto ją celebrować, bo te wspomnienie, przez długie lata będzie wywoływało na Waszych twarzach uśmiech, a w sercach błogie uczucie ciepła.

Idealne oświadczyny to takie, które są… po prostu Wasze. Dla jednych idealnymi oświadczynami będą te w ulubionej restauracji przy kolacji i świecach, innym marzą się zaręczyny w Paryżu, na plaży lub te w zaciszu domowym. Tutaj istnieje dowolność, dobrana do Waszych upodobań. Wasze zwyczaje, wspólne hobby, ukochane miejsca. To one kształtują Was i Wasz związek.

Panowie często na długo wcześniej opracowują plan tego ważnego dnia i jego przebieg. Zdarza się, że nie do końca mają na niego pomysł, więc dzisiejszy wpis będzie szczególnie ważny dla Panów, bo poniżej znajdziecie kilka pomysłów, które zawsze działają.

Zanim organizacja ślubu i wesela – wspólne pasje i marzenia

organizacja wesel śląsk
Fot. Ela Barteczko. Idealne zaręczyny.

Wspólne pasje, marzenia…

Macie wspólną pasję? Chodzicie razem na kurs tańca, kochacie piesze wycieczki lub wspólne gotowanie?

Wykorzystaj to!

Macie swoje szczególne miejsce? Może jest to miejsce Waszego pierwszego spotkania, pierwszego pocałunku, które zawsze przywołuje miłe wspomnienia. Z pewnością sprawdzi się na oświadczynach.

Wspólne marzenie i oświadczyny, jeszcze bardziej Was zbliżą i nadają wydarzeniu cudowny klimat. Wspólny lot balonem, skok spadochronem, nurkowanie, to idealna okazja na niezapomniane i oryginalne zaręczyny.

Jeżeli jesteście aktywną parą, nie znoszącą nudy, lubiącą niespodzianki, to proponuję wykorzystać grę w podchody miejskie. Druga połówka zostanie mile zaskoczona finałem i doceni niebanalny pomysł i starania narzeczonego.

Typowa romantyczka będzie zachwycona pięknym wschodem lub zachodem słońca, bukietem czerwonych róż i szampanem. Tutaj nie koniecznie musi być to pokój hotelowy, bo dach budynku lub punkt widokowy, będę z pewnością pięknym tłem oświadczyn.

Narzeczona kochająca drużynę piłkarską będzie zachwycona zaręczynami na murawie boiska, na meczu ulubionej drużyny. Tutaj będzie pełen doping kibiców, a Wy zostaniecie bohaterami rozgrywki. Na jesień życia, będzie mogli opowiadać tą historię swoim wnukom.

Kolacja w ciemności. Niezwykły pomysł z nutką dreszczyku. Bo czego oczy nie widzą... to z pewnością poczuje reszta zmysłów. Zupełnie wyciemniona sala wciągnie Was w grę zmysłów. A brylant na talerzu będzie nie lada niespodzianką.

Z ciemności do blasku światełek. Jeżeli kolacja w ciemności Waszej wybranki raczej nie zaintryguje, to może magia światełek na bilbordzie będzie tym, czego dla niej szukasz. Spacerując w mieście, zapalające się neony rozpoczną magiczną chwilę, pisząc to, co najbardziej odda nastrój „ wyjdziesz za mnie”? Na pewno zgodzi się i będzie przemile zaskoczona.

Jeżeli uwielbiacie zwyczajne śniadanie w swoim towarzystwie i jest to ten moment w dniu, który najbardziej celebrujecie, to możesz wykorzystać radio. Twoja wybranka usłyszy Twoje oświadczyny dedykowane właśnie dla niej. Zwykłe płatki śniadaniowe będą miały odtąd smak kawioru.

Nie ważne na co się zdecydujesz ważne, aby ten dzień i ten moment był po prostu WASZ i aby był przepełniony miłością, bo przecież ona jest najważniejsza.

Ważne, aby ten dzień i ten moment był po prostu WASZ

Pierścionek zaręczynowy

organizacja ślubów śląsk
Fot. Dwudziestadruga.pl . Pierścionek zaręczynowy.

Kiedy już zdecydujesz się na to, jak mają wyglądać oświadczyny, to należałoby wybrać pierścionek.

Pierścionek zaręczynowy, to jedna z najcenniejszych biżuterii dla kobiety. To symbol miłości, bezpieczeństwa, wsparcia ze strony mężczyzny. Od założenia tego magicznego krążka zaczyna się Wasze nowe wspólne życie. Warto dokonać odpowiedniego wyboru, bo będzie on towarzyszył Twojej przyszłej żonie przez długie lata wspólnej drogi. Jego piękno to kwestia gustu. Skąd wziął się pomysł pierścionka zaręczynowego i jaka jest jego historia?

Pierścionek zaręczynowy – na którą rękę zakładamy?

organizacja ślubu śląskie
Fot. Dwudziestadruga.pl . Zaręczyny.

Cofnijmy się w czasie…

Polska tradycja i wiele osób do XIX w. twierdziło, że pierścionek zaręczynowy powinien być zakładany na lewą rękę, ponieważ to ona znajduje się bliżej serca.

Jednak, tuż po powstaniu styczniowym, mężatki zaczęły przekładać obrączki z lewej ręki na serdeczny palec ręki prawej, na znak żałoby oraz solidarności z wdowami oraz ku pamięci klęski powstania.

Wtedy także pierścionki zaręczynowe, zaczęło się nosić na prawej dłoni, na serdecznym palcu, aż do pojawiania się obrączki, która trafiała na palec na ślubie.

Ma to znaczenie symboliczne, jako że to właśnie prawą dłoń kładziemy na sercu przy najważniejszych wyznaniach oraz podajemy małżonkowi, składając przysięgę małżeńską.

I tak właśnie zostało do dzisiaj. Współcześnie najczęściej pierścionek zaręczynowy zakłada się na prawą dłoń.

Jednak, tak naprawdę to na której dłoni i na którym palcu będzie noszony pierścionek jest indywidualną sprawą i zależy tylko od preferencji właścicielki.

Ważny jest bardziej przyziemny element, czyli jego rozmiar.

Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać prawidłowy rozmiar?

wedding planner na śląsku
Fot. Dwudziestadruga.pl . Sesja zaręczynowa.

Jakie zatem występują rozmiary pierścionków i czym się kierować podejmując decyzję o zakupie?

Według jubilerów do najpopularniejszych rozmiarów pierścionków zaręczynowych należą 11,12,13 bądź 14, to właśnie te rozmiary zazwyczaj noszą kobiety.

Jednak nie zawsze można się tym kierować, ponieważ wiadomo, że każdy z nas się różni. Dużo zależy od postury wybranki.

Oto kilka cennych informacji o których należy wiedzieć.

Pierścionek powinien bez oporu przechodzić przez kostkę palca. Rozmiar palca może być zmienny w ciągu dnia, przykładowo w ciepłe wieczory palec może być nieco większy.

Rozmiary pierścionków są jednolite dla całej Polski, tylko w poszczególnych salonach mogą wystąpić drobne różnice w skali. Dobry jubiler doradzi rozmiar, jeżeli tylko dostarczysz mu jego obwód. Z pewnością zastanawiasz się jak zmierzyć obwód palca wybranki?

Tutaj też mamy kilka porad.

Zadanie jest ułatwione w sytuacji, gdy ukochana osoba nosi już jakiś inny pierścionek. Wtedy wystarczy go „podkraść” i zanieść do jubilera, zmierzy on jego obwód i pomoże wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy.

Jeśli jednak nie masz możliwości zanieść takiego pierścionka do jubilera, wystarczy, że znajdziesz w intrenecie tabele z wymiarami pierścionków. Możesz wtedy przyłożyć go do wydrukowanego wzornika, odcisnąć w modelinie, plastelinie bądź masie solnej.

Jeśli jednak Twój czas jest ograniczony i musisz szybko działać... włóż go na swój palec i zaznacz linie na palcu do której udało Ci się go włożyć. Będziesz miał wtedy wstępną cenną informację na temat wymiaru.

Pierścionek zaręczynowy – tabela rozmiarów?

konsultant ślubny śląsk
Fot. Dwudziestadruga.pl . Pierścionek zaręczynowy i obrączki.
Co, gdy Twoja miłość nie nosi jednak pierścionków?

Tutaj z pomocą może przyjść mama wybranki lub jej siostra. Być może mają zbliżony rozmiar dłoni i to pomoże w ustaleniach. To nie łatwe zadanie, ale im większe staranie, tym cenniejsza nagroda.:) Fajnym pomysłem może być zmierzenie palca po prostu podczas snu ukochanej. Kawałek nitki lub sznurka może pomóc.

Gdy poznasz już rozmiar, możesz dopasować go do tabelki.

Rozmiar Obwód Średnica
9 49mm 15.3mm
10 50mm 15.6mm
11 51mm 16mm
12 52mm 16.3mm
13 53mm 16.6mm
14 54mm 17mm
15 55mm 17.3mm
16 56mm 17.6mm
17 57mm 18mm

Zły rozmiar pierścionka to nie koniec świata, ale jeżeli nie masz pewności co do obwodu palca, zapytaj jubilera, o ewentualne zmniejszenie lub powiększenie pierścionka. O ile zmniejszenie pierścionka może być proste, o tyle jego powiększenie może być utrudnione, wiec warto zapytać wcześniej.

Co z pierścionkiem zaręczynowym gdy już jest po ślubie?

ślub humanistyczny
Fot. Dwudziestadruga.pl . Ślub humanistyczny.

Po ślubie małżonki zakładają często pierścionek na ten sam palec, na którym widnieje obrączka, ale niektóre świeżo poślubione żony, noszą go jako amulet, wieszając na łańcuszku na szyi.

Gdziekolwiek się znajdzie, będzie przywoływał uśmiech, radość i miłe wspomnienie. Bo przecież o to chodzi w tym małym „zaklętym” krążku, aby łączył tych, których połączyła miłość.